fbpx

NONA June – alkoholivaba alternatiiv džinnile

On reede õhtu ja tahaks kuhugi välja minna, nautida head seltskonda ning maitsvaid kokteile. Baari või restorani jõudes selgub, et menüüs on kõik huvitavad ja head kokteilid alkoholiga, aga tahaks täna alkoholi mitte tarbida. Valides kesisest valikust alkoholivaba kokteili, selgub esimesest lonksust, et targem oleks olnud see kokteil tellimata jätta. Kas tuleb tuttav ette?

Täpselt nii juhtus 2017. aastal ka meie selle loo kangelasega, Charlottiga, kes otsustas ühel tavalisel reedesel õhtul sõpradega peale tööd välja minna, et peale pikka nädalat natuke lõõgastuda. Baaris, mille kasuks Charlotte oma sõpradega otsustas, mängis kena meloodia ja õhkkond oli hämmastav. Charlotte otsis pingsalt menüüst alkoholivaba kokteili, kuid baaris pakuti ainult väga piiratud valikut. Pärast pikalt menüü sirvimist otsustas Charlotte viimaks, et läheb kindla peale välja ja proovib ühe tema lemmikkokteili alkoholivaba variant. Kokteil, mille Charlotte sai oli kahjuks liiga magus ja sellel polnud mingit iseloomu. Ütlemata oli Charlotte pettunud, et ta ei suutnud leida baarist alkoholivaba alternatiivi kokteilidele, mida ta armastab, aga ta ei osanud arvatagi, et sellest õhtust saab pöördepunkt tema elus.
Varsti pärast seda saatusliku reedest õhtut, hakkas Charlotte oma elutoas katsetama ja ei läinud kaua, kui igale vabale pinnale tema korteris olid oma koha leidnud erinevad purgid, taimed ja muud joogi valmistamiseks mõeldud asjad. Tihti konsulteeris Charlotte ka kokkade, baarmenide ja džinnihuvilistega, et maitsemustreid täiustada. Pärast umbes aasta pikkuseid katseid õnnestus Charlottil luua kindla iseloomuga, kuid tasakaalustatud alkoholivaba alternatiiv džinnile, mille nimeks sai NONA June.

NONA June on alkoholivaba alternatiiv džinnile. NONA (Ladina keeles number 9) viitab joogis kasutatud üheksale naturaalsele koostisosale. „June“ viitab kadakale (juniper) – kadakamari on džinni kõige olulisem osa. NONA June on valminud koostöös tunnustatud kokkade, baarmenide ja džinnientusiastidega. Hoolika tootmisprotsessi käigus saavutatakse kompleksne maitsebukett – selge tsitruselise maitse koos meeldiva ürtide varjundiga.

“Usun, et kui te ei soovi alkoholi tarbida, ei tohiks te maitsmise ja kogemuste osas kompromisse teha” – Charlotte – NONA June looja.