KASUTUSTINGIMUSED

Kasutustingimused (RT Holding koduleht ja e-pood):

www.royalcellar.ee veebilehe ja e-poe haldur:

RT Holding OÜ
Registrikood: 14360104
Aadress: Nurga tee 2b, Metsanurme küla Saku vald Harjumaa 75506
Tel: +3725243342
E-mail: info@royalcellar.ee

1) Kasutustingimustes kasutatavad mõisted

a. Tellija – Isik, kes viibib/on viibinud RT Holding OÜ kodulehel ja/või ostab/tarbib RT Holding OÜ e-poe poolt müüdavaid Tooteid. Tellija võib olla kodulehel ja/või e-poes ning esitada/mitte esitada tellimusi.

b. Kasutustingimused – E-poe/kodulehe kasutamisele kohalduvad tingimused, mis on kohustuslikud kõikidele kodulehel viibivatele ja kodulehe kaudu oste sooritavatele isikutele.

c. Toode, Tooted – RT Holding OÜ e-poe poolt müüdav (-ad) Toode (Tooted).

d. RT Holding OÜ – Juriidiline isik, kes müüb RT Holding OÜ e-poes/kodulehel Tooteid või Teenust.

e. Müügitehing – E-poe/kodulehe kaudu Tellija ja RT Holding OÜ vahel sõlmitav leping Toote ostu kohta.

2) Üldised tellimistingimused

a. Tingimused kehtivad kõigi isikute ja ostukeskkonna www.royalcellar.ee (edaspidi e-pood) omanik RT Holding OÜ vahel e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

b. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad RT Holding OÜ e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

c. RT Holding OÜ on õigustatud e-poe arengust tulenevalt ning e-poe parema ja turvalisema kasutamise huvides käesolevaid tingimusi ja hinnakirja muutma ning täiendama. RT Holding soovitab kasutustingimused aeg-ajalt üle vaadata, et olla kursis hetkel kehtivate kasutustingimustega. Kõik tehingud alluvad nende tegemise hetkel kehtivatele tingimustele. Tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest interneti leheküljel www.royalcellar.ee/kasutustingimused. Kui Te edastasite oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse Teie ja RT Holding OÜ vahel tekkinud õigussuhtele Teie poolt tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

4) Toodete tellimise kord

a. Toodete tellimiseks ei pea Tellija registreerima end RT Holding OÜ e-poe kasutajaks.

b. Ostuprotsessi kirjeldus:

1. Tellija valib soovitud Toote(d) ja määrab iga Toote koguse

2. Kui tooted on valitud, liigub Tellija edasi ostukorvi ning valib Toodete kohaletoimetamise viisi.

3. Tellija liigub lehel edasi vajutades nupule “VORMISTA TELLIMUS”.

4. Vastavalt kohaletoimetamise viisi valikule täidab Tellija vajalikud lahtrid tellimuse kättesaamiseks. 

5. Tellija valib Toodete eest tasumise viisi ning kinnitab, et on tutvunud kasutustingimustega. 

6. Tellija kinnitab tellimuse vajutades nupule ’’TELLIN“ ning sooritab  valitud panga kaudu makse.

7. Pärast makse sooritamist tuleb pangas vajutada nupule “Tagasi kaupmehe juurde”, sest vastasel juhul ei jõua tellimus kohale.

c. Kõik e-poes näidatud Toodete hinnad on eurodes ja ilma transpordikuluta ning sisaldavad käibemaksu 20%.

d. Tellitud Toodete hinnale lisandub Toodete kohaletoimetamise tasu vastavalt Tellija poolt valitud kohaletoimetamise viisile.

Tasuta postitamine:

Eesti – alates 50

e. Tellija poolt kinnitatud tellimuse eest on võimalik tasuda läbi Maksekeskuse pangalinkide – Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Pocopa.

f. Tellimus vormistatakse ja tarnitakse 100 %-lise ettemaksu puhul. Toodete väljasaatmisest ja sellest tulenevast tellimuse jõustumisest teatab RT Holding OÜ Tellijat e-posti vahenduselTellimuse arve (kus on kirjas tellimuse andmed ja muu info) saadetakse Tellijale koos tootega (NB! RT Holding OÜ SOOVITAB Tellijal arve alles hoida, et tulevikus oleks võimalike pretensioonide lahendamine lihtsam ning kiirem).

5) Toodete kohaletoimetamine

a. Tellitud Tooted toimetab RT Holding OÜ Tellijale vastavalt Tellija poolt tellimuses valitud viisile: Omniva, Itella SmartPost või DPD. Kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on Tellijale nähtav Tellimuse vormistamisel. Kauba toimetame kliendini 1-2 tööpäeva jooksul tellimuse esitamisest alates.  

b. Alkoholi tellimisel kinnitab Tellija, et tegemist on vähemalt 18 – aastase isikuga. Alkoholi tellimisel on vaja Tellijal sisestada tellimuse vormistamisel lisaks kõigele muule vajalikule ka enda isikukood, et RT Holding OÜ-l oleks võimalik tuvastada, et Tellija näol on tegemist vähemalt 18 – aastase isikuga. Kaubale Itella SmartPosti järgi minnes tuleb kliendil sisestada lisaks ukse koodile ka ID-kaart, mis võimaldab pakiautomaadil tuvastada, et tegemist on sama isikuga, kes tellimuse esitas. Alkoholi tellimisel saab Tellija tellimuse kätte Itella SmartPosti pakiautomaadist ajavahemikus 10.00-22.00. Kellaegade täpne määratlus on tingitud sellest, et välistada alkohoolsete jookide väljastamist väljaspool seadusega ettenähtud kellaaega.

c. Juhul, kui Toote kohaletoimetamine ei ole võimalik ehk kui esinevad häired või on kauba puudus, on RT Holding OÜ kohustatud Tellijat viivitamatult võimalikust pikemast Toote tarnimise perioodist informeerima tellimuse vormistamisel teatatud kontakttelefoni või e-maili teel 2 tööpäeva jooksul alates tellimuse jõustumisest. Kui Tellija sellega nõustub, jätkab RT Holding OÜ Tellimuse täitmist. Juhul, kui Tellija kaotab Toote kohaletoimetamise pikema tähtaja tõttu huvi Toote ostmise vastu, on Tellijal õigus oma tellimus tühistada (vt täpsemalt punktist 8) ning Tellija poolt tasutud summa (koos transpordi maksumusega) tagastatakse Tellijale.

6) Toodete kohaletoimetamise aeg

b. Itella Smart POST, Omniva või DPD toob Toote(d) Tellija poolt valitud pakiautomaati Eesti piires järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on vormistatud tööpäeval vahemikus 9.00 – 15.00. Tellimuse saabudes pakiautomaati saadetakse Tellija mobiilile sõnum, mis sisaldab pakiautomaadi asukohta, lahtiolekuaegasid ja personaalset uksekoodi. Koodi sisestamisel pakiautomaadi puutetundlikule ekraanile avaneb pakiautomaadi uks ning Tellija saab paki kätte. Saadetisi hoiustatakse tasuta SmartPosti pakiautomaadis 7 kalendripäeva, alates sõnumi saatmisest Tellija mobiilile ja/või e-posti aadressile. Kui Tellija pole 7 kalendripäeva jooksul pakile järel käinud, kuulub tellimus tühistamisele, ning tellimuse eest tasutud summa (millest on maha arvestatud kauba tagasisaatmise kulud) tagastatakse Tellija arveldusarvele hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul.

d. Saartele toimetame kauba kohale 1-3 tööpäeva jooksul.

7) Tellimine ja Kohaletoimetamine väljapoole Eesti Vabariiki

a. RT Holding OÜ ei paku võimalust tellida Tooteid väljapoole Eesti Vabariiki.

8) Tarbija õigus tellimusest taganeda

a. Tellijal on õigus Toodete tellimusest taganeda alates tellimuse tegemisest kuni Toodete kättesaamisele järgneva 14 kalendripäeva jooksul.  Tagastamisõigust ei kohaldata toodetele, mille pakend on avatud. Tellimusest taganemiseks peab Tellija esitama RT Holding OÜ-le avalduse kas kirjalikult (Nurga tee 2b, Metsanurme küla Saku vald Harjumaa 75506) või e-posti (info@royalcellar.ee) kaudu.

b. Tellimusest taganemise kirjalikus avalduses peab Tellija näitama ära pangakonto numbri ja pangakonto valdaja nime, kuhu kanda tagastatav raha.

c. Juhul kui tellija taganeb tellimusest, kohustub Tellija tagastama kasutamata ning kahjustamata Tooted nende originaalpakendites (originaalpakend võib olla avatud, aga ei tohi olla muul viisil kahjustatud, (pudel või pudelid peavad olema avamata) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul taganemisavalduse ärasaatmisest arvates.

d. RT Holding OÜ tagastab Tellijale tellimuse eest tasutud summa koos algse transpordikuluga hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul taganemisteate saamisest arvates, tingimusel, et Tellija on selleks ajaks tagastanud ka Tooted.

e. Tellijal, kes valis toote kohaletoimetamise viisiks Itella SmartPosti, Omniva või DPD, on võimalus 14 kalendripäeva jooksul toode RT Holding OÜ-le tagastada.

9) Tellija õigused ja pretensioonide esitamine

a. Tellijal on õigus tellida Tooteid e-poes RT Holding OÜ poolt sätestatud hinnaga ja fikseeritud tingimustel.

b. Tellijale saadetav Toode peab olema korrektne ja komplektne ning vastama RT Holding OÜ poolt fikseeritud tingimustele.

c. Tellijal on õigus esitada toodet puudutavaid pretensioone RT Holding OÜ-le aadressil Nurga tee 2b, Metsanurme küla Saku vald Harjumaa 75506 või e-posti aadressile info@royalcellar.ee. Pretensiooni avalduses peab Tellija ära märkima järgnevad andmed:

1. Nimi ja kontaktandmed

2. Kaebuse esitamise kuupäev

3. Toote defekti ja/või puuduse kirjelduse; võimalusel lisama fotod

4. Võimalusel ka arve (mille Tellija sai koos kaubaga) numbri

d. Kui Toote asendamine ei ole võimalik, on Tellijal õigus müügitehingust taganeda ja Toode RT Holding OÜ-le tagastada. RT Holding OÜ kohustub tagastama müügitehingu alusel tasutud ostusumma ja tagasisaatmisega seotud kulud 14 kalendripäeva jooksul arvates põhjendatud taganemisavalduse saamisest.

e. Tellijal on õigus Toodete tellimusest taganeda vastavalt punktile 8.

10) Tellija kohustused

a. Vastavalt transpordiviisi valikule täidab Tellija tellimuse vormistamisel vajalikud tärniga tähistatud lahtrid.  Tellija on kohustatud esitama tellimuse teostamiseks vajalikud andmed ning veenduma nende õigsuses.

b. Juhul, kui Tellija esitatud andmed on vigased ja/või mittetäielikud ei garanteeri RT Holding OÜ Toote tellimuse nõuetekohast täitmist. Võimaluse korral võtab RT Holding OÜ Tellijaga ühendust, et täpsustada vigaseid või mittetäielikke andmeid.

c. Tellimuse vormistamisel kinnitab Tellija, et on nõus RT Holding OÜ e-poe kasutustingimustes sätestatud tingimustega ning kohustub neid täitma.

d. Tellija on kohustatud tasuma kaupade eest ja võtma need vastu käesolevates kasutustingimustes sätestatud korras.

e. Tellija, kes teeb ostu antud e-poest, kohustub pidama kinni käesolevatest kasutustingimustest ja muudest tingimustest, mis on esitatud antud e-poes ning Eesti Vabariigi õigusaktides.

11) RT Holding OÜ kohustused

a. RT Holding OÜ kohustub Tellijani toimetama korrektse ja komplektse Toote(d).

b. RT Holding OÜ kohustub vastu võtma ja dokumenteerima kõik Tellija pretensioonid.

c. RT Holding OÜ kohustub Tellija pretensiooni lahendama 15 kalendripäeva jooksul juhul, kui pretensiooni põhjused on Tellijast mittesõltuvad. Juhul, kui pretensiooni põhjus on Tellija põhjustatud, peab Tellija selle koheselt kõrvaldama.

d. RT Holding OÜ kohustub välja vahetama Toodete praakeksemplarid. RT Holding OÜ vastutab üksnes tootmisvigade jm puuduste eest, mis olid olemas Toote üleandmisel Tellijale. Küsimuste tekkimisel helistage tööpäeviti kella 9.00 – 17.00 klienditoe telefonil +372 5243342 või kirjutage e-posti aadressile info@royalcellar.ee

12) Isikuandmete kaitse

a. Kõiki RT Holding OÜ e-poe külastamise ja ostude sooritamise käigus teatavaks saanud kliendi isikuandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot.

b. Krüptitud andmesidekanal pankadega tagab ostu sooritaja isikuandmete ja pangarekvisiitide turvalisuse. Kogu vastutus nende isikuandmete eest lasub pangal, mille teenuseid kasutab Tellija.

c. RT Holding OÜ kinnitab, et Tellija poolt sisestatud isikuandmeid käsitletakse ainult kauba ostmisel RT Holding OÜ e-poest ning turunduse (v.a juhul, kui Tellija ei soovi igakuist uudiskirja pakkumist või tühistab selle valiku hiljem) ja otseturunduse eesmärgil (juhul, kui Tellija ei soovi, et tema e-maili või telefoninumbrit kasutatakse otseturunduse eesmärgil, peab sellest informeerima RT Holding OÜ-d). RT Holding OÜ kohustub mitte avaldama Tellija isikuandmeid kolmandatele isikutele, v.a RT Holding OÜ partneritele, kes osutavad kauba tarnimise või muid Tellija tellimuse nõuetekohase täitmisega seotud teenuseid. Kõikidel muudel juhtudel võib Tellija isikuandmeid avaldada kolmandatele isikutele ainult Eesti Vabariigi õigusaktides sätestatud korras.

d. Selleks, et Tellijal oleks võimalus teha oste täisväärtuslikus e-poes, sisestab RT Holding OÜ Tellija arvutisse (seadmesse) infot – “küpsiseid”. Sisestatud infot kasutab RT Holding OÜ Tellija kui endise e-poe külastaja tuvastamiseks, info säilitamiseks ostukorvi pandud kauba kohta, andmete kogumiseks kodulehekülje külastatavuse kohta jne. Tellijal on võimalus vaadata üle, millist infot (“küpsiseid”) on RT Holding OÜ sisestanud ja Tellija võib kustutada osad või kõik sisestatud “küpsised”. Tellijal on samuti õigus mitte nõustuda, et infot (“küpsiseid”) sisestatakse ja kasutatakse tema arvutis (seadmes), kuid sellisel juhul võivad teatud e-poe funktsioonid olla Tellijale kättesaamatud. Tellija, aktsepteerides neid tingimusi, nõustub, et tema arvutisse (seadmesse) sisestatakse infot. Selle nõusoleku võib Tellija igal ajal tühistada, muutes oma brauseri seadistusi.

e) RT Holding OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, RT Holding OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile.

13) Vääramatu jõud

a. RT Holding OÜ ei vastuta Teile tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida RT Holding OÜ ei saanud mõjutada ning mille saabumist RT Holding OÜ ei näinud ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

b. RT Holding OÜ ei vastuta kauba mittetähtaegse kohaletoimetamise eest, kui toodet või tooteid ei tarnita või tarnitakse mitteõigeaegselt Tellija süül või Tellijast sõltuvate asjaolude tõttu.

14) Diskleimer

a. Pildid ja videod on illustratiivse tähendusega

b. Toodete andmeid ja infot uuendatakse regulaarselt. Seoses tootjate andmekaartide puudulikkusega võib RT Holding OÜ e-poe toote infos esineda ebatäpsusi. Antud juhtul RT Holding OÜ e-pood ei võta vastutust toote andmete õigsuses. Toote info võib olla pärast viimast külastust uuenenud. Soovitame kontrollimiseks alati võtta meiega ühendust tööpäeviti kella 9.00 –7.00 läbi meie klienditoe telefoni 5243342.

c. RT Holding OÜ vabastatakse ükskõik millisest vastutusest neil juhtudel, kui kahju tekib seetõttu, et Tellija, eirates RT Holding OÜ soovitusi ja oma kohustusi, ei tutvunud käesolevate kasutustingimustega vaatamata sellele, et vastav võimalus Tellijale anti.

d. RT Holding OÜ jätab endale õiguse loobuda müügist, kui Tootega on juhtunud mõni järgnevatest probleemidest: on juhtunud inimlik eksitus hinna sisestamisel või tehniline viga süsteemis (näiteks kui 500 € maksev Toode on järsku müügis 50 €, on tegemist ilmselgelt veaga. Sellest tulenevalt eeldame, et Tellija peaks aru saama, et tegemist on veaga ja Toode ei kuulu sellise hinnaga müümisele).

e. Kui e-poes on muudetud hindu pärast Tellija poolt tellimuse esitamist ja selle eest tasumist, siis kohustub RT Holding OÜ tarnima kasutajale vastavad tooted tellimuse hetkel kehtinud hindadega. Teenuse kasutajal ei ole õigust nõuda hinnavahe kompenseerimist.

f. RT Holding OÜ on kohustus Tellijaga sõlmitud müügilepingust taganeda, kui ilmneb, et Tellijal puudus õigus müügitehinguks (nt kui alla 18-aastane Tellija sõlmib lepingu alkoholi ostmiseks). RT Holding OÜ-l on õigus Toote kättetoimetamisel kontrollida, kas Tellijal on müügitehingu sõlmimise õigus. Vastava õiguse puudumisel RT Holding OÜ Toodet ei väljasta või Teenust ei osuta. Kui RT Holding OÜ on müügitehingust taganenud, tagastab RT Holding OÜ müügitehingu alusel tasutud tellimuse summa (v.a kauba tagastamisega seotud kulud) Tellijale 14 kalendripäeva jooksul arvates taganemisavalduse tegemisest.

15) Lõppsätted

a. Käesolevad eeskirjad on koostatud juhindudes Eesti Vabariigi õigusaktidest.

b. Käeolevates kasutustingimustes eraldi lahendamata küsimustes lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.

c. Tekkinud vaidlused Tellija ja RT Holding OÜ vahel, seoses toodete tellimise ja ostmisega RT Holding OÜ e-poe vahendusel, lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Tellijal õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijavaidluste komisjoni Tarbijakaitseameti kaudu või kohtusse. Tarbijavaidluste komisjoni andmed on toodud Tarbijakaitseameti koduleheküljel (http://www.tarbijakaitseamet.ee/et/kontakt). Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada tarbija ja kaupleja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi, mida pooled ei ole suutnud lahendada kokkuleppe teel ja kui vaidlusaluse kauba või teenuse väärtus on 30 või enam eurot. Kaebuse läbivaatamine Tarbijavaidluste komisjonis on pooltele tasuta. Lisaks on kõikidele Tellijatele avatud e-kauplejatega tekkinud kaebuste lahendamiseks Euroopa Liidu elektrooniline keskkond ODR-platvorm (Online Dispute Resolution ehk veebipõhine vaidluste lahendamine) aadressil http://ec.europa.eu/odr.

16) Lisa

Sidevahendi abil sõlmitud lepingust ja väljaspool äriruume sõlmitud lepingust taganemise
avalduse tüüpvorm

(täitke ja tagastage käesolev vorm üksnes juhul, kui soovite lepingust taganeda)

 

— Kellele: „[RT Holding OÜ, Nurga tee 2b, Metsanurme küla Saku vald Harjumaa 75506, info@royalcellar.ee]”

— Käesolevaga taganen/taganeme (*) lepingust, mille esemeks on järgmine asi (*) / järgmine teenus (*)

— Tellimuse esitamise kuupäev (*) / asja kättesaamise kuupäev (*)

— Tarbija nimi / tarbijate nimed

— Tarbija aadress / tarbijate aadressid

— Tarbija pangakonto number ja pangakonto valdaja nimi:

— Tarbija allkiri / tarbijate allkirjad (ainult juhul, kui käesolev vorm esitatakse paberil)

— Kuupäev

(*) Mittevajalik maha tõmmata.

 

 

RT Holding OÜ

(Viimati muudetud: 04.04.2021)